Väike progemismaraton

Paari-kolme päevaga sai nüüd kirjutatud tervelt neli väikest ent tubli programmi. Põhjus oli proosaline: kolm neist on tehtud eksamil, üks paar päeva enne kodutööna (kusjuures kodutööna valminud palliprogramm on ülejäänutest tunduvalt lihtsam :) ).

Kompileerige, muutke, müüge või raha eest maha... mul ükskõik, ma niisama panen teised siia välja vabaks kasutamiseks.

Pall.zip
Javas tehtud lihtne simulatsioon pallikesest nähtamatu kumminööri otsas. Ühel päeval sai natuke nokitsetud ja järgmisel pisike täiendus lisatud ning valmis ta oligi. (jooksutamiseks: $ java Pall )
Lilled.zip
Javas loodud „lillepõllu simulaator”. Klikkides aknas hakkab kasvama uus lill: ilmuvad idulehed, sirgub vars ja lisanduvad lehed, viimaks on näha kuidas lilleõis avaneb. Kõik väga lihtne, aga üsna effektne kukkus välja. (jooksutamiseks: $ java Lilled )
Autod.zip
Javas tehtud autosõidumäng, kus mitu kasutajat saavad võrgus autodega ringi rallida. Tänavate pealt välja sõita ei saa ning ka autode vahel on kokkupõrked. Liiklust reguleerivad valgusfoorid. Erilist võistlusmomenti selles võidusõidus siiski pole - niisama ringitiirutamine. See ja eelmine programm on tehtud ühel ja samal päeval ligikaudu 10 tunni jooksul. (jooksutamiseks käivita kõigepealt server: $ java AutoServer ja seejärel kuni kümme klientprogrammi: $ java Autod <serveri aadress> )
FTree.zip
C++ keeles kirjutatud Sugupuude muutmise/vaatamise programm millega töötamiseks on tarvis vaid käsurida. Võimalused pole suured, aga siiski alustuseks piisavad, et muuta kasutamise süntaks võimalikult krüptiliseks. (näiteks käsk $ ftree -v 0 -af 1 -f Mihkel -l Mait -y 1974 -s 0 test.txt muudab failis `test.txt´ olevat sugupuud nõnda, et lisab isikule ID-ga `1´ isa, kelle nimi on `Mihkel Mait´ sünniaastaga 1974, lisaks näidatakse muudetud sugupuud ka ekraanil). Aga kaasas on ka väike README erinevate parameetrite kohta. Usun, et kes seda programmi täiuslikult valdama õpib, sellest saab võrratu genealoog. (jooksutamiseks peate ise kompileerima, katsetatud on vaid Linuxi peal, aga peaks tööle hakkama ka mujal, soovitan siiski mingit UNIX-süsteemi, sest Windows™´i käsurida on väga võimalustevaene.) Seegi on valminud väikse kiirprogrammeerimise käigus umbes seitsme järjestikuse tunniga.

Kirjutatud 14. jaanuaril 2005.

Trinoloogialeht

Eesti Trinoloogide Maja. Eesti trinoloogiahuviliste avalik kogunemiskoht. info@triin.net

Peamenüü

Samal teemal

RSS, RSS kommentaarid, XHTML, CSS, AA