Eesti progemisfoorumite edetabel

Möödunud reedesel pinu.ee kokkutulekul sai tõstatatud küsimus:

Kui palju Eesti foorumites üldse programmeerimise küsimusi küsitakse, ning milline on pinu.ee positsioon võrreldes konkurentidega?

Et sellele ise vastata võtsin ette 7 Eesti populaarseimat programmeerimisfoorumit ning uurisin kui palju uusi teemasid on nendesse selle aasta kahe esimese kuu jooksul püstitatud.

Mõningase wgettimise ja greppimise peale sain järgmised tulemused:

Vaid php.ee, phpcenter.eu ja pinu.ee on puhtalt programmeerimisfoorumid. Ülejäänutes arutatakse programmeerimise teemadel mõnes alamfoorumis. Hinnavaatluse puhul on kokku võetud Programmeerimise ja WWW alamfoorumid (vastavalt 25 ja 53 uut teemat kummaski). Teistes on arvestatud vaid ühte alamfoorumit.

Muidugi on Eestis veel mitmeid teisigi foorumeid kus programmeerimist käsitletakse, kuid ma ei leidnud oma uurimise käigus ühtegi millesse vaadeldaval ajavahemikul oleks rohkem kui kaks-kolm uut teemat püstitatud.

Küsimuste koguarv

Kokku on kõigis neis foorumites kahe kuu jooksul loodud 336 uut teemat. Et nendele lisanduvad veel üksikud teemad vähempopulaarsetes foorumites, võime selle numbri vabalt ümardada 350 peale.

Seega postitatakse Eesti foorumitesse keskelt-läbi 350 / 2 = 175 küsimust kuus.

Selle õnnetu analüüsiga aasta statistiku auhinda vast ei võida, aga vähemasti peaks olema selge millisest suurusjärgust me Eesti kontekstis räägime.

Kõigi postituste koguarv

Lisaks uutele teemadele, arvasin kokku ka 2010 jaanuaris-veebruaris üleüldse tehtud postituste hulga. Postituste arv = uute teemade arv + vastuste arv. Kõik detailid on alljärgnevas tabelis:

Foorum Uusi teemasid Uusi postitusi Postitusi teema kohta
php.ee 127 1333 10.5
hinnavaatlus.ee 78 897 11.5
phpcenter.eu 64 163 2.5
koffer.ee 34 183 5.4
pinu.ee 15 97 + 63 6.5 + 4.2
vision.pri.ee 10 69 6.9
torufoorum.net 8 45 5.6
Kokku 336 2850 8.5

php.ee postituste arv oleks veelgi suurem kui ma poleks maha arvanud hulka postitusi, mis olid kõige puhtakujulisem spämm.

pinu.ee on natuke erijuhtum. Esimene number tähistab klassikaliste postituste arvu, teine aga kommentaaride arvu.

Suhtarvud on siinkohal üpriski huvitavad. Esimeses kahes foorumis püstitatakse ohtralt uusi teemasid ning iga teema saab ka palju vastuseid. Phpcenter torkab selles arvestuses silma kui võõrkeha - uusi teemasid on pea sama palju kui Hinnavaatluses, vastuseid saab iga teema aga laiduväärselt vähe.

Pinu paistab aga toimivat hästi - uusi teemasid on küll vähe, ent need vähesed genereerivad palju vastuseid ja kommentaare.

Kirjutatud 15. märtsil 2010.

Trinoloogialeht

Eesti Trinoloogide Maja. Eesti trinoloogiahuviliste avalik kogunemiskoht. info@triin.net

Peamenüü

Samal teemal

RSS, RSS kommentaarid, XHTML, CSS, AA