Pisike kaardirakendus

Sai tehtud väike JavaScripti-põhine kaardirakendus. Näite puhul on salvestamise võimalus välja lülitatud. Huvilised saavad aga ka kogu rakenduse lähtekoodi alla laadida.

Olingi juba ammu soovinud JavaScriptiga midagi huvitavat teha, kuid senimaani polnud tekkind otsest vajadust midagi teha. Nüüd aga sattus ette üks ülesanne, mille puhul paistis just JavaScriptiga lahendus kõige loomulikum.

Tegelikult seisis ülesande kirjelduses vaid, et tuleb koostada veebirakendus, kus saab lisada/muuta/eemaldada linnu ja nende vahekauguseid; kuid mina muidugi otsustasin natukene üle pingutada.

Tehnilisest küljest

Esimesena tekkis kohe küsimus, kuidas oleks võimalik JavaScriptiga kaardile paigutatud kahe linna vahele sirgjoont tõmmata. Õnneks viis guugeldamine mind üsna ruttu täpselt mulle vajaliku JavaScriptiga joonte joonistamise õpetuse juurde.

Kõige suurem häda lahendatud, sai prototype appi võetud ning kogu vajalik kood valmis kirjutatud. Prototype rokib!

PHP-le andmete edastamiseks sai otsustatud XML-i kasuks. PHP5 SimpleXML klass tegi selle töötlemise lihtsaimast-lihtsamaks. Andmebaasiga suhtluseks mõistagi PEARi MDB2.

Andmete kasutajale väljastamiseks tuli aga mängu Smarty. Ma üldiselt olen igasuguste mõttetute mallimootorite vastu, aga Smarty on kõrgemast klassist.

Rakendust on testitud Opera, Firefoxi, Konquerori, IE7 ja IE6-ga. Viimases näeb natuke nigelam välja, kuna IE6 ei toeta CSS-i :hover pseudoklassi teistel elementidel peale a.

Natuke sai tehtud ka kasutatavuse testimist oma korterikaaslase peal, misjärel sai nuppudele lisatud abitekstid ja mõningaid käitumisi muudetud.

Ilma JavaScripti ja CSS-ta brauserites saab küll nimekirja linnadest ja nende vahekaugustest näha, aga muutmine pole võimalik.

Lõpetuseks

Kindlasti on kuskil ka selline programm olemas, või siis annaks midagi märksa vingemat ehitada näiteks google maps’i peale, aga teinekord on tore ka ise jalgratast leiutada. Eriti kui selle käigus midagi uut õpib.

Kirjutatud 3. juunil 2007.

Trinoloogialeht

Eesti Trinoloogide Maja. Eesti trinoloogiahuviliste avalik kogunemiskoht. info@triin.net

Peamenüü

Samal teemal

RSS, RSS kommentaarid, XHTML, CSS, AA